Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Vila Prostějov

Samostatně stojící energeticky úsporná vila

 

po zdařilé kompletní rekonstrukci

 

ve vyhledávané lokalitě města Prostějov

Popis nemovitosti

Prodej samostatně stojící vily v atraktivní a žádané lokalitě města Prostějov. Vila stojí na rohovém pozemku ulice Pod Kosířem a ulice Sportovní. Téměř za domem se nachází vyhledávaný biokoridor Hloučela. Vila prošla v posledních dvou letech vskutku kompletní přestavbou a renovací. Při rekonstrukci se kladl důraz na kvalitní materiály a moderní technologie pro úsporu energií. Vytápění domu řešeno pomocí tepelných čerpadel, čerstvě proběhla instalace fotovoltaických panelů. Výraznou přeměnou prošel rovněž dvorní trakt včetně instalace nerezového bazénu s přístřeškem a ohřevem vody tepelným čerpadlem. Nechybí garáž, kůlna, letní kuchyně, venkovní posezení a udržovaná zahradní architektura. Půdní prostory jsou zatím volné, nevyužity k bydlení, v případě potřeby lze dobudovat půdní vestavbu.

Celková užitná plocha vily činí 308 m2.

Celková plocha pozemku 838 m2.

 

DISPOZICE:

Přízemí:

- Obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou 25,5 m2.

- Samostatný obývací pokoj 42 m2.

- Předsíň 5,6 m2.

- Chodba 12,3 m2.

- Koupelna 8,3 m2.

- WC 2,82 m2.

- Schodiště 8,8 m2.

 

První patro:

- Chodba 9,4 m2.

- Ložnice 31,2 m2.

- Průchozí pokoj 17,3 m2.

- Pokoj 27,9 m2.

- Koupelna 9,2 m2.

- WC 2,1 m2.

- Schodiště 8,8 m2.

- Chodba do lodžie 1 m2.

- Lodžie 16 m2.

- Balkon z průchozího pokoje 6,4 m2.

 

Sklep:

- Kotelna 27,6 m2.

- 1. sklepní místnost 15,3 m2.

- 2. sklepní místnost 10,5 m2.

- 3. sklepní místnost 14 m2.

- 4. sklepní místnost 11 m2.

- Sklepní místnost pod schodištěm 5,3 m2.

- Chodba 14,1 m2.

- Technická místnost za schodištěm 2,3 m2.

 

Rekonstrukce:

V letech 2020 až 2022 proběhla rozsáhlá rekonstrukce domu. Byla provedena kompletní renovace elektroinstalace, rozvodů vody, topení a odpadů. Při renovaci podlah byla maximální snaha o zachování původních parket, v chodbách, kuchyni a v koupelnách byla položena nová keramická dlažba – umělý kámen. Při renovaci koupelen byl umělý kámen použit také jako obklad, dále došlo ke kompletní výměně sanity – umývadla, skleněná sprchová zástěna, masážní vana, topný žebřík. Došlo k výměně většiny interiérových dveří za masivní dřevěné včetně nových zárubní. Nové vstupní dveře do domu – dřevěné bezpečnostní. V obývacím pokoji nový krb. Vytápění domu a ohřev vody je pomocí tepelných čerpadel, s dostatečně naddimenzovanými zásobníky teplé vody. Nedávno byly instalovány fotovoltaické panely na střechu domu, které nejsou zřejmé z fotografií a propagačních materiálů v inzerci. Dům kompletně zateplen. Voda napojena z vlastní studny i obecního vodovodu. Nová kuchyňská linka – na míru, včetně spotřebičů. Ve dvoře byl vybudován nový venkovní zapuštěný nerezový bazén 8 x 3 m se zastřešením, protiproudem a masáží. Filtrace k bazénu je umístěna ve sklepě. Ohřev bazénové vody zajišťuje tepelné čerpadlo. Vedle bazénu stojí designová venkovní sprcha. Kolem bazénu a v místech pro venkovní posezení je položena nová dlažba. Dále došlo ke kompletní renovaci zahradní architektury ve dvoře. Za zmínku stojí také nerezová venkovní kuchyňská linka pod dřevěným přístřeškem.

 

Stav a vybavení:

Okna a balkonové dveře plastové s izolačním dvojsklem. Střecha s dřevěnou vazbou, krytina betonová taška. Svody a okapy pozinkovaný plech. Vytápění a ohřev vody tepelnými čerpadly, zachován byl však v provozu i původní plynový kotel. Rozvod topení napojen na radiátory, z části původní litinové, popřípadě nové plechové. Kuchyňská linka na míru se zabudovanou indukční varnou deskou, myčkou, troubou, mikrovlnkou a digestoří. Plynový sporák a lednice s mrazákem volně. Spodní koupelna se sprchovým koutem – nerezová sprcha se skleněnou zástěnou, umývadlem s umývadlovou skříňkou a zrcadlem, topný žebřík, pračka. Horní koupelna s masážní vanou, umývadlem a umývadlovou skříňkou, topný žebřík. Původně byl dům dvougeneračním s druhou kuchyní v dnešním průchozím pokoji v patře. Za předpokladu takové potřeby lze druhou kuchyni opět dobudovat. Půdní prostor není využit k bydlení, jedná se o volnou půdu, na které lze v případě potřeby rozšířit obytnou kapacitu domu. Dům je z téměř celé zastavěné plochy podsklepen, je zde tudíž dostatek zázemí pro uskladnění věcí. Stav sklepu je bezvadný a suchý. Nabízí se možnost, v případě zájmu, vybudování například vlastní sauny či domácího wellness.

 

Více o lokalitě:

Jedná se o velmi žádanou a vyhledávanou vilovou lokalitu pro svůj klid, blízkost do přírody, sportovního vyžití, a přitom nikterak daleko od centra města. V okolí se nachází několik tenisových kurtů, fotbalový a zimní stadion, velodrom, squashová a badmintonová hala. Doslova pár kroků od domu se nachází biokoridor Hloučela, vyhledávané místo pro odpočinek, relaxaci, procházky či sport – běhání, cyklistika, in-line či sportovní rybaření. Nechybí zde rovněž venkovní dětské hřiště. V dochůdné vzdálenosti od domu se nachází mateřská i základní škola. Do centra města je to příjemných 15 min klidné chůze.

Videoprohlídka

3D scan

Kupní cena

16.890.000,- Kč

včetně odměny RK

 

Samozřejmostí je kompletní právní servis včetně advokátní úschovy kupní ceny. V případě financování poskytnu srovnání aktuálních nabídek úrokových sazeb včetně individuálních slev a osobně vyřídím úvěr.

Průkaz energetické náročnosti budovy je nyní v řešení. S ohledem na legislativní požadavek jeho zveřejnění je nemovitost dočasně (do okamžiku jeho předložení) označena kategorií "G", což ale neznamená, že do této kategorie spadá.

Kontakt

Ing. Jaroslav Šilhavík

jaroslav.silhavik@edoreality.cz

+420 603 168 629

www.jaroslavsilhavik.cz

www.edoreality.cz

0y0a9000

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF