Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


Vila Prostějov

Samostatně stojící vila

 

po zdařilé kompletní rekonstrukci

 

ve vyhledávané lokalitě města Prostějov

Popis nemovitosti

Prodej samostatně stojící vily v atraktivní a žádané lokalitě města Prostějov. Vila stojí na rohovém pozemku ulice Pod Kosířem a ulice Sportovní. Téměř za domem se nachází vyhledávaný biokoridor Hloučela. Vila prošla v posledních dvou letech vskutku kompletní přestavbou a renovací. Při rekonstrukci se kladl důraz na kvalitní materiály a moderní technologie pro úsporu energií. Vytápění domu řešeno pomocí tepelných čerpadel, nyní se čeká na instalaci solárních panelů. Výraznou přeměnou prošel rovněž dvorní trakt včetně instalace nerezového bazénu s přístřeškem a ohřevem vody tepelným čerpadlem. Nechybí garáž, kůlna, letní kuchyně, venkovní posezení a udržovaná zahradní architektura. Půdní prostory jsou zatím volné, nevyužity k bydlení, v případě potřeby lze dobudovat půdní vestavbu.

Celková užitná plocha vily činí 308 m2.

Celková plocha pozemku 838 m2.

 

DISPOZICE:

Přízemí:

- Obývací pokoj s kuchyňským koutem a jídelnou 25,5 m2.

- Samostatný obývací pokoj 42 m2.

- Předsíň 5,6 m2.

- Chodba 12,3 m2.

- Koupelna 8,3 m2.

- WC 2,82 m2.

- Schodiště 8,8 m2.

 

První patro:

- Chodba 9,4 m2.

- Ložnice 31,2 m2.

- Průchozí pokoj 17,3 m2.

- Pokoj 27,9 m2.

- Koupelna 9,2 m2.

- WC 2,1 m2.

- Schodiště 8,8 m2.

- Chodba do lodžie 1 m2.

- Lodžie 16 m2.

- Balkon z průchozího pokoje 6,4 m2.

 

Sklep:

- Kotelna 27,6 m2.

- 1. sklepní místnost 15,3 m2.

- 2. sklepní místnost 10,5 m2.

- 3. sklepní místnost 14 m2.

- 4. sklepní místnost 11 m2.

- Sklepní místnost pod schodištěm 5,3 m2.

- Chodba 14,1 m2.

- Technická místnost za schodištěm 2,3 m2.

 

Rekonstrukce:

V letech 2020 až 2022 proběhla rozsáhlá rekonstrukce domu. Byla provedena kompletní renovace elektroinstalace, rozvodů vody, topení a odpadů. Při renovaci podlah byla maximální snaha o zachování původních parket, v chodbách, kuchyni a v koupelnách byla položena nová keramická dlažba – umělý kámen. Při renovaci koupelen byl umělý kámen použit také jako obklad, dále došlo ke kompletní výměně sanity – umývadla, skleněná sprchová zástěna, masážní vana, topný žebřík. Došlo k výměně většiny interiérových dveří za masivní dřevěné včetně nových zárubní. Nové vstupní dveře do domu – dřevěné bezpečnostní. V obývacím pokoji nový krb. Vytápění domu a ohřev vody je pomocí tepelných čerpadel, s dostatečně naddimenzovanými zásobníky teplé vody. Proběhla příprava elektroinstalace pro osazení fotovoltaických panelů, které budou ještě stávajícími vlastníky v nejbližších dnech instalovány na střechu domu. Dům kompletně zateplen. Voda napojena z vlastní studny i obecního vodovodu. Nová kuchyňská linka – na míru, včetně spotřebičů. Ve dvoře byl vybudován nový venkovní zapuštěný nerezový bazén 8 x 3 m se zastřešením, protiproudem a masáží. Filtrace k bazénu je umístěna ve sklepě. Ohřev bazénové vody zajišťuje tepelné čerpadlo. Vedle bazénu stojí designová venkovní sprcha. Kolem bazénu a v místech pro venkovní posezení je položena nová dlažba. Dále došlo ke kompletní renovaci zahradní architektury ve dvoře. Za zmínku stojí také nerezová venkovní kuchyňská linka pod dřevěným přístřeškem.

 

Stav a vybavení:

Okna a balkonové dveře plastové s izolačním dvojsklem. Střecha s dřevěnou vazbou, krytina betonová taška. Svody a okapy pozinkovaný plech. Vytápění a ohřev vody tepelnými čerpadly, zachován byl však v provozu i původní plynový kotel. Rozvod topení napojen na radiátory, z části původní litinové, popřípadě nové plechové. Kuchyňská linka na míru se zabudovanou indukční varnou deskou, myčkou, troubou, mikrovlnkou a digestoří. Plynový sporák a lednice s mrazákem volně. Spodní koupelna se sprchovým koutem – nerezová sprcha se skleněnou zástěnou, umývadlem s umývadlovou skříňkou a zrcadlem, topný žebřík, pračka. Horní koupelna s masážní vanou, umývadlem a umývadlovou skříňkou, topný žebřík. Původně byl dům dvougeneračním s druhou kuchyní v dnešním průchozím pokoji v patře. Za předpokladu takové potřeby lze druhou kuchyni opět dobudovat. Půdní prostor není využit k bydlení, jedná se o volnou půdu, na které lze v případě potřeby rozšířit obytnou kapacitu domu. Dům je z téměř celé zastavěné plochy podsklepen, je zde tudíž dostatek zázemí pro uskladnění věcí. Stav sklepu je bezvadný a suchý. Nabízí se možnost, v případě zájmu, vybudování například vlastní sauny či domácího wellness.

 

Více o lokalitě:

Jedná se o velmi žádanou a vyhledávanou vilovou lokalitu pro svůj klid, blízkost do přírody, sportovního vyžití, a přitom nikterak daleko od centra města. V okolí se nachází několik tenisových kurtů, fotbalový a zimní stadion, velodrom, squashová a badmintonová hala. Doslova pár kroků od domu se nachází biokoridor Hloučela, vyhledávané místo pro odpočinek, relaxaci, procházky či sport – běhání, cyklistika, in-line či sportovní rybaření. Nechybí zde rovněž venkovní dětské hřiště. V dochůdné vzdálenosti od domu se nachází mateřská i základní škola. Do centra města je to příjemných 15 min klidné chůze.

Videoprohlídka

3D scan

Fotogalerie

Kupní cena

cena na vyžádání

 

Samozřejmostí je kompletní právní servis včetně advokátní úschovy kupní ceny. V případě financování poskytnu srovnání aktuálních nabídek úrokových sazeb včetně individuálních slev a osobně vyřídím úvěr.

Průkaz energetické náročnosti budovy je nyní v řešení. S ohledem na legislativní požadavek jeho zveřejnění je nemovitost dočasně (do okamžiku jeho předložení) označena kategorií "G", což ale neznamená, že do této kategorie spadá.

Kontakt

Ing. Jaroslav Šilhavík

j.silhavik@rubiko.cz

+420 603 168 629

www.jaroslavsilhavik.cz

www.rubiko.cz

dsc_7658_-_2_maly

Kontaktní formulář