Používáme cookies k optimalizaci našich webových stránek a našich služeb. Další informace o cookies najdete zde.

Nastavení


RD Drnholec se samostatným apartmánem a vinným sklepem

Řadový dům ve vinařské ulici Husova

 

se samostatnou budovou ve dvoře - sklepem a apartmánem

 

s prostornou zahradou a vinicí

Popis nemovitosti

Prodej řadového RD s velkým dvorem, zahradou, vinicí a vinným sklepem s apartmánem v obci Drnholec. Ve dvoře se nacházející samostatný dům nabízí různá využití. Původně sloužil jako vinný sklep s lisovnou a apartmánem pro ubytování hostů. Lze na něj také pohlížet jako na další obytný dům v případě potřeby dvougeneračního bydlení. Dům se nachází v ulici Husova, kterou prochází vinná stezka a kde asi stěží najdeme dům bez vinného sklípku. Proto stojí za zvážení i jakýkoliv další komerční záměr. U domu z uliční strany byla započata kompletní přestavba k bydlení. K dispozici je kompletní projekt pro stavební ohlášku. Dům je napojen na všechny inženýrské sítě (obecní vodovod, kanalizace, elektřina 220/380V, plyn). Celková plocha pozemku činí 2.134 m2.

 

DISPOZICE DOMU:

- Zádveří 5,7 m2.

- WC 1,3 m2.

- Techn. místnost 4,6 m2.

- Koupelna 6,4 m2.

- Obývací pokoj 17,5 m2.

- Galerie 13,6 m2 ( v plánu rozšíření o další pokoj – Ložnici 18,7 m2).

- Kuchyně 25,1 m2.

- Pokoj 28,3 m2 (v plánu rozdělit na Chodbu 7,9 m2 + 2 x Pokoj 9,8 m2).

- Průjezd 25 m2.

 

DISPOZICE SKLEPA S APARTMÁNEM:

- Kuchyně 17,5 m2 (v plánu rozdělit na Kuchyň 11,5 m2 + Komoru 3,3 m2 + Chodbu 2,1 m2).

- WC 1,2 m2.

- Jídelna + obytný kout 22,8 m2.

- Klenutý vinný sklep v 1.PP 35,5 m2.

- Koupelna s WC v patře 3,6 m2.

- Podkrovní místnost 44,1 m2 (v plánu rozdělit na 3 samostatné Pokoje a Chodbu).

 

STAV A VYBAVENÍ:

Přední dům je z části smíšeného zdiva (přední místnost z ulice), zbytek domu cihla pálená (kuchyň, obývací pokoj, koupelna) – formou dvou řad plných cihel se vzduchovou mezerou uprostřed.

V roce 2012 nová střecha – vazba + krytina – taška pálená. Rovněž proběhla izolace – podřezání – celého obvodového zdiva. Instalováno nové plastové okno do ulice.

V roce 2015 rekonstrukce koupelny, WC a technické místnosti. Izolace podlah, rozvod vody a odpadu v plastu, keramická dlažba a obklad. Sanita zakoupena, z části nenamontována. Voda a odpad z koupelny pro kuchyňskou linku byl vyveden a zaslepen v obývacím pokoji.

V roce 2016 nachystán rozvod topení v mědi do všech pokojů. Plynová kotel ani topná tělesa instalovány nebyly. Rovněž byla provedena příprava na instalaci krbu v obývacím pokoji, s výměníkem a akumulační nádobou, připojeném k otopné soustavě.

V roce 2020 provedena nová podlaha v pokoji do ulice – izolace + betonová stěrka.

Samostatně stojící dům ve dvorním traktu byl postaven v roce 2000 a zkolaudován jako lisovna vína s obytným podkrovím. V podzemním podlaží se nachází vinný sklep s klenutým stropem. V přízemí kuchyně, obývací pokoj s jídelnou, samostatné WC. V patře obytná vestavba pod sedlovou střechou a koupelna se sprchovým koutem a WC. Napojení na elektřinu, vodovod a kanalizaci. Topení – kamna na tuhá paliva, v podkroví krbová kamna. Konstrukčně se jedná o zděný dům, stropy s rovným podhledem, dřevěný krov, taška pálená, okna dřevěné zdvojené. Podlaha – keramická dlažba, v podkroví betonová stěrka + PVC. V koupelně sprchový kout, umývadlo, společně s WC, ohřev vody průtokovým ohřívačem. Kuchyňská linka na míru, plynová varná deska (na PB lahev), elektrická trouba, myčka. Schodiště do podkroví dřevěné, do sklepa betonové.

Průjezd na dvůr je možné využít k parkování automobilu, dále až 3 parkovací místa pře domem.

Dvůr průjezd na dvůr dlážděný.

Za domem zahrada se dřevěným včelínem, ovocný sad a vinice. Nově vysázena řada ovocných stromů a keřů ve dvoře – fíkovník, moruše, gdoule, muchovník, rakytník, borůvky, josta, rybíz, angrešt, stolní vína aj.

Na zahradě převážně meruňky, nektarinky, višně, švestky, jabloně, třešně.

Ve vinici z části původní výsadba z roku 1985 Veltlínské zelené a Modrý portugal, nová výsadba z roku 2015 Savilon, Solaris a Hibernal. Celkem cca 260 hlav.

 

VÍCE O DRNHOLCI:

Městys Drnholec leží na levém břehu řeky Dyje, 12 km severozápadně od Mikulova. Svým umístěním přímo vybízí k zajímavým výletům po okolí. Za zmínku stojí nedaleké Novomlýnské nádrže či CHKO Pálava s krásnou přírodou, vinařské stezky či cyklostezka do Rakouska, Aqaland v Pasohlávkách nebo termální lázně Laa an der Thaya, zámek v Mikulově, Valticích, Lednici či rotunda sv. Kateřiny ve Znojmě.

Velkou tradici v Drnholci má právě vinařství. V únoru se pořádají Noční otevřené sklepy, o Velikonocích Výstava vín a v září hojně navštěvované Vinobraní. Za zmínku stojí rovněž vinařský spolek s vlastními soukromými akcemi.

Drnholec má kompletní občanská vybavenost, kompletní síť obchodů, je zde mateřská a základní škola, pošta, praktický, dětský a zubní lékař, lékárna a sportovní zařízení. Funguje zde řada zájmových sdružení a spolků pro děti i dospělé. Dopravní spojení zajištěno autobusem v rámci IDS JMK.  K okraji Brna autem za 25 minut.

Videoprohlídka

3D scan

Kupní cena

4.990.000,- Kč

 

Samozřejmostí je kompletní právní servis včetně advokátní úschovy kupní ceny. V případě financování poskytnu srovnání aktuálních nabídek úrokových sazeb včetně individuálních slev a osobně vyřídím úvěr.

Průkaz energetické náročnosti budovy je nyní v řešení. S ohledem na legislativní požadavek jeho zveřejnění je nemovitost dočasně (do okamžiku jeho předložení) označena kategorií "G", což ale neznamená, že do této kategorie spadá.

Kontakt

Ing. Jaroslav Šilhavík

jaroslav.silhavik@edoreality.cz

+420 603 168 629

www.jaroslavsilhavik.cz

www.edoreality.cz

0y0a9000

Kontaktní formulář

Stáhnout PDF